Hakkımızda

Mutfak Senin

Misyonumuz

Okuyucularımıza en iyi şeflerin en güzel tariflerini pratik bir şekilde uygulamalarını sağlamaktır.

Felsefemiz

Kaliteli, ulaşılabilir ve güncel tarifleri okuyucularımızla buluşturmak.

Tarihçemiz

Mutfak Senin, 2014 yılından bu yana alanında en iyiyi hedeflemiş ve gelişimini ve kadrosunu sürekli geliştirmiştir.

Bizimle İletişime Geçin

  Öne Çıkan Yazılar

  Bamya Nedir? Bamya Yetiştiriciliği Hakkında Her Şey

  Bamya Körpe meyveleri taze ya da kuru sebze ve konserve olarak yenen bamyanın (Hibiscus esculentus) anayurdu Dünya mutfağında Afrika’dır. Ama bu bitki bütün ılıman ve tropik iklimli bölgelerde yaygın olarak yetiştirilir. Ebegü-mecigillerden {bak. ebegümeci) bir yıllık otsu bir bitki olan bamyanın bazı çalımsı çeşitleri 2,5 metreye kadar boylanabilirse de, sebze olarak tarımı yapılan çeşitleri genellikle 50-60 cm yüksekliğindedir. Bamya yetiştiriciliği hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

  Gazel Böreği Tarifi : Burdur Yöresi

  Gazel Böreği, Burdur yöresine ait bir börektir. Özellikle kış aylarında Burdur halkının vazgeçilmez yemeklerindendir. Gazel böreği, kışın mangalda kömür üzerinde veya büyük yer ocaklarda odun yakılarak, odundan köz haline gelmiş ateş üzerinde kenarları çevrilerek pişirilir. Bu, fırında pişirilenden daha yumuşak ve nefis olur.

  Kuzu Elbasan Tava

  Trakya yöresine ait “Kuzu Elbasan Tava” daha sonra Osmanlı Mutfağına da girmiştir. Ayrıca Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı Balkan ülkelerinde de yapılmaktadır.

  Doğru Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Adımlar

  Güzelliğin ince görünmekle eşanlamlı olduğu bir çağda yaşıyoruz. Günümüzde ince olmak bir rejimin temel amacı olmaktan öte, yaşam tarzımızın vazgeçilmez unsuru haline geldi. Bedeli ne olursa olsun  zayıflamak ve zayıf kalmak için çabalıyoruz. Ve buna o kadar çok önem veriyoruz ki ne ruh ne de beden sağlığımıza dikkat ediyoruz.

  Kanton Usulü Limonlu Tavuk : Çin Beyaz Et yemeği

  Tavuk eti dünya geçmişten günümüze en çok kullanılan beyaz et türüdür. Özellikle dünya mutfağında çin kültürü için de ayrı bir öneme sahiptir. Kanton usulü limonlu tavuk tarifini sizler için hazırladık.

  Pirinçli Tavuk Sarma Yemeği Tarifi

  Tavuk eti, evcilleştirilmiş tavuktan elde edilen bir beyaz et çeşidi olup günümüzde en fazla yenen et türlerinden birisidir. Tavuk eti ızgara, yahni, yağda veya fırında kızartma yoluyla hazırlanır.